مجله زیبایی و سلامت و تناسب اندام دارو دیلی

نشانی داروخانه

شیراز، بلوار بعثت، میدان بعثت

شماره تلفن

07191012676

02191012676

آدرس ایمیل

info@daroodaily.com

ماسک های طبیعی و سفید کننده پوست
زیبایی پوست و مو علیرضا شاکری 17 تیر 1400 دیدگاه ها (0)

ماسک های طبیعی و سفید کننده پوست

برای داشتن پوستی سفید و براق، استفاده از ماسک های طبیعی یکی از راهکارهای فوق العاده موثر می باشد. ما در این مقاله از دارودیلی به طرز تهیه و استفاده از چند ماسک طبیعی جهت سفید کردن حداکثری پوست صورت اشاره کرده ایم. با ما همراه باشید.

ماسک صورت پودر شیر و آب‌ لیمو

یکی از ماسک های فوق العاده موثر در سفید کردن پوست و افزایش کیفیت آن، ماسک صورت پودر شیر و آب‌ لیمو می باشد. مواد لازم برای تهیه این ماسک شامل دو قاشق غذاخوری پودر شیر خشک و 3 تا 4 قاشق غذاخوری آب‌ لیمو می باشد. برای تهیه این ماسک، ابتدا مواد ذکر شده را به خوبی با یکدیگر در یک کاسه مخلوط نمایید. این کار را تا زمانی که این ترکیب به شکل یک خمیر حاصل شود ادامه دهید. سپس با نوک انگشتان خود، این خمیر را روی تمام نواحی صورت تان بمالید. در نهایت کمی صبر کنید تا این مواد برای چند دقیقه به همان شکل روی صورت تان باقی بماند و سپس صورت تان را به خوبی بشویید.

ماسک بلغور، جو و کشک ترش

از دیگر ماسک های سفید کننده پوست صورت، ماسک بلغور، جو و کشک ترش می باشد. مواد لازم برای تهیه این ماسک شامل نصف فنجان بلغور جو و مقداری کشک ترش می باشد. برای تهیه این ماسک، ابتدا بلغور جو را شبانه در آب خیس نمایید. این کار موجب می شود بلغور برای ترکیب شدن با مواد دیگر آماده شود. سپس صبح روز بعد بلغور خیسانده شده را به طور کامل له کرده و خمیر آن را با کشک ترش مخلوط نمایید. در مرحله بعدی برای مدت زمان 10 الی 15 دقیقه این خمیر را روی صورت تان قرار دهید. عناصر مفید موجود در بلغور و کشک ترش موجب بهبود کیفیت پوست افراد می شود. شما می توانید با استفاده منظم از این ترکیب مفید، پوست روشن و زیباتری داشته باشید.

ماسک سیب‌ زمینی

جالب است بدانید سیب زمینی در کنار تمام فواید غذایی که دارد، یک ماده فوق العاده موثر برای مراقبت از پوست می باشد. برای تهیه ماسک سیب‌ زمینی، یک عدد سیب زمینی برداشته و آن را به خوبی رنده کنید. سپس سیب زمینی های رنده شده را برای یک ربع روی صورت خود قرار داده و پس از آن صورت تان را بشویید. خاصیت سفید کنندگی سیب زمینی برای پوست درست مثل خواص موادی مثل آب لیمو و شیر می باشد. همچنین سیب زمینی تاثیر بسیار خوبی در نرم کنندگی پوست صورت افراد دارد.

ماسک صورت زردچوبه و گوجه‌ فرنگی

برای تهیه ماسک صورت زردچوبه و گوجه‌ فرنگی، 4 قاشق غذاخوری آب گوجه و یک قاشق چای‌ خوری زردچوبه را با یکدیگر به صورت کامل مخلوط کرده و شکل خمیری از این مواد بدست آورید. سپس این خمیر را به صورت لایه های نازک روی پوست صورت تان قرار داده و صبر کنید برای ده دقیقه به همین شکل بماند. با گذشت این زمان، پوست تان را شسته و خشک نمایید. ترکیب یاد شده علاوه بر سفید کنندگی پوست صورت، به دلیل بهره مندی از خواص آنتی اکسیدانی موجب از بین رفتن چین و چروک های چهره فرد می شود.


دیدگاه خود را ثبت کنید

لطفا برای ثبت دیدگاه ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید - ورود به حساب کاربری