نکات مهم در رابطه با سلامت عمومی پوست

نکات مهم در رابطه با سلامت عمومی پوست

طبیعتاً اختصاص زمان کافی و مناسب در طول روز به جهت مراقبت هرچه بهتر از پوست و سلامت این عضو حیاتی بدن، یکی از نکات مهمی است که در رابطه با سلامت عمومی پوست مطرح می شود. در همین راستا بد نیست بدانید استفاده از کرم های مرطوب کننده مناسب و ایده آل می تواند به حفظ سلامت و شادابی پوست شما کمک زیادی کند. در همین راستا، هستند کسانی که هنوز هم فکر می کنند این کرم ها ناکارآمد بوده و وقت کافی را به مراقبت از پوست شان اختصاص نمی دهند. ما در این مقاله از دارودیلی قصد داریم به بررسی چند عادت ساده که در زمینه سلامت عمومی پوست بسیار حائز اهمیت می باشند اشاره نماییم. با ما همراه باشید.

مراقبت از پوست در برابر نور آفتاب

یکی از مهم ترین عواملی که در نهایت منجر به پیر شدن پوست افراد می شود، اشعه ماوراء بنفش یا همان UV است. این اشعه مضر به مقدار زیادی در نور آفتاب موجود بوده و می تواند باعث تخریب لایه کلاژن پوست و ایجاد چین و چروک و همچنین لکه های قهوه ای روی پوست شود. لازم به ذکر است در برخی موارد گزارش شده که این اشعه حتی منجر به سرطان پوست در برخی خانم ها نیز شده است. به همین منظور، پیشنهاد می کنیم یا از کرم های مراقبت از پوست در برابر نور آفتاب استفاده کنید یا پوست تان را به کمک پارچه یا لباس از تابش مستقیم نور خورشید در امان نگه دارید.

خواب و ورزش کافی

نداشتن خواب کافی یکی از مهم ترین عواملی است که موجب تخریب پوست و پیری آن در طولانی مدت می شود. اگر شما خواب کافی و ورزش را در طول برنامه های روزمره خود نداشته باشید، پوست تان آسیب پذیر شده و دیگر شادابی و جوانی در چهره تان نخواهد بود. انجام ورزش های ساده و هوازی باعث افزایش خونرسانی به پوست شده و تعریق آن را افزایش می دهد. با تعریف پوست، مواد مضر از آن خارج و در نتیجه شادابی پوست بیشتر می شود.

ترک سیگار

اگر به دخانیات و به خصوص سیگار اعتیاد دارید، ذکر این نکته که سیگار یکی از دلایل اصلی سرطان پوست و بسیاری از بیماری های دیگر است می تواند شما را از این ماده مضر دور نگه دارد. سیگار کشیدن یکی از کارهایی است که در طولانی مدت منجر به پیر شدن پوست شده و شادابی پوست را از بین می دهد. در نتیجه چین و چروک های پوست بیشتر شده و ظاهر افراد پیرتر نشان داده می شود. سیگار کشیدن باعث تنگ شدن عروق بسیار ریز تغذیه کننده پوست هم می شود و این وضعیت باعث کاهش خون رسانی به پوست و کاهش کیفیت آن می گردد. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم اگر به مواد مخدر به خصوص سیگار اعتیاد دارید، هرچه سریع تر آن را ترک کرده تا از مشکلات و عوارض جبران نشدنی آن در امان باشید.

استحمام صحیح

استفاده از آب بسیار داغ یا سرد یکی دیگر از عادات روزمره بسیار اشتباهی است که خیلی ها با آن سر و کار دارند. برای شستشوی روزانه پوست تان نباید از آب بسیار داغ استفاده کنید. همچنین حمام کردن به شکل طولانی و استفاده از آب بسیار داغ و صابون ها و شوینده های بسیار قوی، موجب از بین رفتن چربی طبیعی پوست شده و پوست صورت شما را خشک و آسیب پذیر می کند. علاوه بر این، به یاد داشته باشید که صورت و بدن خود را بلافاصله پس از استحمام خشک نکرده و چند دقیقه ای اجازه دهید تا رطوبت روی پوست تان باقی بماند.

رژیم غذایی سالم

غذایی که مصرف می کنید، تاثیر زیادی در شادابی و سلامت پوست شما دارد. در واقع رژیم های غذایی که سرشار از سبزیجات، میوه ها و روغن های مفید می باشند، دارای ویتامین ها و آنتی اکسیدان های بسیار مفیدی هستند که اثرات مواد شیمیایی مضر و آسیب سازی که به رادیکال های آزاد معروف هستند را خنثی کرده و روند طبیعی پیر شدن پوست را کندتر می کنند. شما بایستی با رعایت رژیم غذایی صحیح و نوشیدن آب به میزان کافی، شادابی پوست تان را بیشتر کرده و خطر ابتلا به سرطان پوست را در خود به حداقل برسانید.


دیدگاه شما
لطفا برای ثبت دیدگاه ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید - ورود به حساب کاربری

مقالات مشابه

بهترین کارهای شبانه برای مراقبت از پوست - قسمت اول 04 دی 1399

بهترین کارهای شبانه برای مراقبت از پوست - قسمت اول

انجام یک سری کارها در مدت زمان طولانی می‌تواند تاثیر فوق العاده‌ای روی پوست شما...

افزایش شادابی و سلامت پوست در دوران قرنطینه 03 بهمن 1399

افزایش شادابی و سلامت پوست در دوران قرنطینه

در این مقاله از سایت دارودیلی قصد داریم شما عزیزان را با نحوه مراقبت از پوست در...

فواید لیمو ترش برای زیبایی و سلامت پوست و مو 12 آبان 1399

فواید لیمو ترش برای زیبایی و سلامت پوست و مو

لیمو ترش یکی از مفیدترین مواد غذایی است که برای سلامت پوست و مو از آن استفاده می...

تاثیر خواب کافی در سلامت و زیبایی افراد 12 دی 1399

تاثیر خواب کافی در سلامت و زیبایی افراد

تاثیری که خواب بر روی سلامت و زیبایی افراد می گذارد، تاثیری است که نمی توان آن ر...